HASŁO TYGODNIA

''Gram żeby wygrać. Nieważne - trening czy prawdziwy mecz. Nie pozwolę aby cokolwiek weszło mi w drogę i zatrzymało mój głód zwycięstwa.''

ROK 2018 ZACZYNAMY OD ZWYCIĘSTW!

Zakończony niedawno rok 2017 kończyliśmy kilkoma porażkami, nowy 2018 zaczął sie dla nas bardzo dobrze. W niedzielę nasi zawodnicy zwyciężyli zarówno w rozgrywkach II jak i III ligi.

IMG 1840

W niedzielę o godz. 13.00 na własnym parkiecie część naszych zawodników podejmowała w ramach rozgrywek III ligi zespół KA AS Mrągowo. Od samego początku swoje warunki narzucili gospoadarze, dzięki skutecznej grze z każdą minutą powiększali przewagę. Po trzech kwartach wynosiła ona już 29 punktów. W ostatniej odsłonie gry w szeregi naszego zespołu wkradła się nonszalnacja. Zryw gości i wygrana czwarta  kwarta różnicą 16 punktów, nie odmieniły jednak końcowego wyniku na korzyść SMS-u. Statystyki z tego meczu można zobaczyć tutaj.

Niemalże w tym samym czasie pozostali zawodnicy z Władysławowa stanęli w Olsztynie naprzeciw drużynie Stomilu. Ten mecz miał zgoła inny przebieg, przez całe 40 minut trwała bardzo wyrównana walka o każdy punkt. Zespół Stomilu, który w meczu I rundy rozgrywanym na naszej hali został rozgromiony różnicą 30 "oczek", tym razem okazał się bardzo wymagającym rywalem. Losy meczu roztrzygnęły sie w ostatnich 25 sekundach, najpierw przy stanie 70 : 70 rzut za trzy punkty trafił Adrian Matyszkiewicz a następnie jednego z dwóch wolnych umieścił w koszu Mateusz Szlachetka. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć żadną skuteczną akcją i to zawodnicy SMS-u mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był Adrian Bogucki, który zakończył mecz z wynikiem eval 29. Poniżej można zobaczyć zagrania Adriana z meczu w Olsztynie.